Kategorie
Święta i Uroczystości

Kartki świąteczne na Boże Narodzenie

Boże Narodzenie obchodzone dwa dni – 25 i 26 grudnia, to jedno z najważniejszych Świąt w Kościele Katolickim.

Boże Narodzenie jest jednym z dwóch najważniejszych i jednym z ośmiu nakazanych Świąt w Kościele Katolickim. Przypadające 25 grudnia Święto rozpoczyna uroczysta Pasterka, w większości kościołów odprawiana o północy z 24 na 25 grudnia. Najstarsze zapis o obchodach Święta pochodzi z 354 roku z Rzymu. Mimo to dokładny dzień narodzin Jezusa nie jest określony.

Samo Święto podobnie jak powinno być również w przypadku Święta Zmartwychwstania Pańskiego jest Świętem radosnym, w którym oczekujemy przyjścia na świat Dzieciątka. Przed samym Świętem towarzyszy nam klimat radości, symboliki i oczekiwania.

Jednym ze sposobów, które upodobaliśmy sobie do radosnego przekazywania życzeń świątecznych i przy okazji noworocznych stały się kartki świąteczne. Zwyczaj rozsyłania kartek świątecznych zapoczątkowany w 1843 roku przez Sir Henry’ego Cole przyjął się na całym świecie.

Kartki potrafią być różnorodne. Od złotych barw pokrywających symbole charakterystyczne dla Bożego Narodzenia, po brokatowe ozdobniki upiększające niekiedy malowane piękne obrazy.

W sklepach możemy kupić kartki świąteczne religijne, jak również bardziej świeckie „kartki świąteczne” z symboliką bombek, choinek, zimowych krajobrazów.

Te drugie najczęściej traktowane są jako neutralna forma przesyłania życzeń dla nie wierzących lub wykorzystywane są jako kartki świąteczne biznesowe. Rozsyłane przez firmy do współpracowników lub firm z którymi prowadzone są wspólne interesy.

(C) Copyright 2021 Poradnik-internetowy.pl – Boże Narodzenie, Kartki świąteczne. Rozpowszechnianie niniejszego artykułu bez zgody autora surowo zabronione.